Produkty Agro Grupy Bonako z laurami programu „Doceń polskie”

 

 

Agro Grupa Bonako Sp. z o.o. to założona w 1995 roku spółka, która zajmuje się produkcją warzyw i owoców. Jej siedziba mieści się w Koniuszy (pow. proszowicki, woj. małopolskie).

- Przekazywane z pokolenia na pokolenie doświadczenie pozwoliło nam najpierw dynamicznie zaistnieć na tym trudnym rynku, a następnie z sukcesem się rozwijać. Obecnie jesteśmy znaną i ceniona firmą w branży - przekonują producenci.

Podczas przeprowadzonej w lipcu XVII certyfikacji artykułów spożywczych, uznanie Loży Ekspertów zdobyły dwa wyroby z asortymentu małopolskiej spółki.
Marchew i Cebula uhonorowane zostały certyfikatami „Doceń polskie” oraz tytułami TOP PRODUKT. Specjaliści przyznający laury programu promocyjnego „Doceń polskie” ocenili smak, wygląd i stosunek jakości warzyw do ich ceny. Warzywa otrzymały za wszystkie trzy aspekty maksymalne noty, dlatego też ich producent może cieszyć się zdobyciem tytułów TOP PRODUKT.

Oprócz propozycji nagrodzonych certyfikatami programu „Doceń polskie”, w asortymencie spółki z Koniuszy znajdziemy warzywa sezonowe i całoroczne; cebulę, kapusty (białą, czerwoną, pekińską i włoską), sałaty, buraki, ziemniaki, pietruszkę, kalafior i wiele innych.

 

Agro Grupa Bonako zatrudnia 50 osób. Firma dysponuje własnym transportem, specjalistycznym zapleczem technicznym (kompleks chłodni i nowoczesne linie technologiczne). O fachową i miłą obsługę dba zespół handlowców. Jak czytamy na stronie internetowej producenta, Agro Grupa Bonako wdrożyła systemy HACCP oraz GLOBALGAP.
- Współpracując z nami macie Państwo pewność, że zakupiony u nas towar jest zawsze właściwej jakości oraz, że pochodzi wyłącznie od sprawdzonych dostawców i spełnia najbardziej surowe normy jakościowe - zapewniają reprezentanci firmy na wspomnianej już stronie internetowej.

***

 

 

Udokumentowane posiadanie „polskiego akcentu” i wysokie noty przyznane produktowi przez specjalistów z branży spożywczej - to warunki uzyskania certyfikatu „Doceń polskie”. Godło to nie jest nadawane automatycznie; otrzymują je tylko wyróżniające się artykuły żywnościowe. W gronie uhonorowanych wyrobów znalazły się m.in. Marchew i Cebula firmy Agro Grupa Bonako Sp. z o.o. z Koniuszy. Certyfikaty „Doceń polskie” i tytuły TOP PRODUKT dowodzą ich najwyższej jakości. Wyróżnienie przyznano podczas XVII certyfikacji żywności przeprowadzonej w ramach programu „Doceń polskie”. Patronem honorowym tego przedsięwzięcia jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Marchew i Cebula z Koniuszy nagrodzone w trakcie XVII audytu żywności

 

Marchew i  Cebula z oferty mieszczącej się w Koniuszy firmy Agro Grupa Bonako Sp. z o.o. zdobyły certyfikaty Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” oraz tytuły TOP PRODUKT.


Agro Grupa Bonako Sp. z o.o. to małopolska firma specjalizująca się w produkcji warzyw i owoców. W asortymencie spółki znajdziemy warzywa sezonowe i całoroczne; cebulę, kapusty (białą, czerwoną, pekińską i włoską), sałaty, buraki, ziemniaki, marchew własnej produkcji, pietruszkę, kalafior i wiele innych.

 

Decyzja o wyróżnieniu marchwi i cebuli zapadła podczas XVII atestacji żywności, która odbyła się 29 lipca br. w Czeladzi. Tego dnia Loża Ekspertów programu „Doceń polskie”, której członkami są specjaliści z branży spożywczej, oceniła ponad 200 produktów, które zakwalifikowano do udziału w audycie. Artykuły te posiadają tzw. polski akcent. Pod pojęciem tym kryje się związek wyrobu żywnościowego z naszym krajem; tradycyjna receptura, bazowanie na rodzimych składnikach lub produkcja wyrobu na terenie Polski. Do certyfikacji kwalifikowana jest tylko żywność spełniająca ten warunek.

 

Wszyscy eksperci indywidualnie ocenili wyroby biorące udział w audycie, a następnie każdemu z osobna przyznali punkty w skali 1-10 za smak, wygląd oraz stosunek jakości do ceny. Warunkiem zdobycia godła promocyjnego jest uzyskanie min. 7,5 punktu. Żywność z maksymalnymi notami zdobywa także tytuł TOP PRODUKT. Certyfikat nadawany jest na 2 lata, po ich upływie producent może ponownie zgłosić produkt do oceny; eksperci sprawdzają go raz jeszcze i decydują czy wyrób mimo upływu czasu nadal zasługuje na rekomendację programu „Doceń polskie”.

- Od samego początku istnienia programu, czyli od 2011 roku, jego patronem honorowym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To jedno z niewielu przedsięwzięć tego typu cieszących się wsparciem ministra. Regulamin programu jasno określa wymagania, które należy spełnić, aby uzyskać certyfikat. Godło „Doceń polskie” nie jest przyznawane każdemu, kto o nie zabiega. Wyróżnione produkty zostały sprawdzone przez doświadczonych ekspertów z branży spożywczej. Konsumenci wybierając produkt oznaczony biało-czerwonym logotypem „Doceń polskie” mogą być spokojni o ich jakość - podkreśla Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Więcej informacji o programie można znaleźć na jego stronie internetowej
www.docenpolskie.pl oraz na blogu przedsięwzięcia, który jest dostępny pod adresem blog.docenpolskie.pl.

* * *
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”
www.docenpolskie.pl
www.blog.docenpolskie.pl

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmuje się piątka specjalistów zawodowo związana z żywnością i technologią żywienia, która tworzy Lożę Ekspertów. Zasiada w niej m.in. reprezentant Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
Twórca programu „Doceń polskie” jest  także organizatorem projektu BlogerChef (blogerchef.pl) – innowacyjnego przedsięwzięcia skierowanego do blogerów kulinarnych. Celem projektu jest propagowanie wspólnego gotowania wśród pasjonatów kuchni, którzy swoją wiedzą i przepisami dzielą się w Internecie. Dzięki ogólnopolskiemu konkursowi, warsztatom i pokazom kulinarnym, blogerzy mają okazję do spotkań, poznawania nowych miejsc i produktów, wymiany doświadczeń, nauki oraz dobrej zabawy.